samedi 3 mars 2007

muhammed demirci


İşte harika çocuk Muhammed

Beşiktaş'ın minik takımında forma giyen Maradona lakaplı 11 yaşındaki Muhammed Demirci önceki gün oynadığı lig maçında şov yapan görüntüleri televizyonlarda yayınlanınca bir anda gündeme oturdu. 6 ay önce İstanbul amatör küme takımlarından Gençlerbirlıği'nin başkanı Seyit Ateş, tarafından Beşiktaş'a bedelsiz olarak getirilen Muhammed'in, F.Bahçe'nin kapısından da döndüğü ortaya çıktı. Ağrı'da doğan ve ailesinin İstanbul'a göçüyle yeni yaşamına adım atan minik Muhammed'in öyküsü ise çok ilginç

Şansı bir anda döndü

Fakir bir ailenin 5 kardeşinden biri olan Muhammed Demirci'nin şansı, Beşiktaş camiasının sevilen isimlerinden Seyit Ateş'i tanıdıktan sonra döndü. Gaziosmanpaşa'da bir göz odalı evinde zor bir yaşam sürdüren Muhammed'in ailesine yardım için gelen Ateş, anne Demirci'nin "Muhammed'in aklı fikri topta. Buna bir çare bulun. Sizi çok seviyor" sözleri üzerine minik Maradona'yı kendi kulübü Gençlerbirliği'nin minik takımına götürdü. Bundan sonrasını Muhammed'i keşfeden Seyit Ateş'e sözü bırakıyoruz:

Hollandalı hayran kaldı

"Daha ilk idmanda onun dünyanın en büyük yıldızlarından biri olacağını gördüm. Daha önce böyle bir minik oyuncu hiç görmemiştim. O dönem BJK TV'de çıktığım bir programda, Muhammed'in dünya yıldızları arasına gireceğini ve Avrupa'yı peşinden koşturacağını söyledim. O dönem Beşiktaş altyapı komitesindeki bazı arkadaşlar benimle alay etti. Ama Marmaris'te düzenlenen bir turnuvada, F.Bahçe'nin Hollandalı altyapı hocası da Muhammed'i ilk gördüğü an hayran kaldı ve hemen başkan Aziz Yıldırım'a rapor etti

Aziz Yıldırım da istedi

Aziz başkan beni arayarak çocukla tanışmak istediğini söyledi. Görüşmede İlhan Ekşioğlu, Tahir Perek, Vedat Olcay ve Serkan Acar da vardı. Aziz bey hemen anlaşmak istediklerini söyledi. Bonservisine 100 milyar lira, çocuğa da aylık 2.5 milyar lira verdiler. Yalnız biz 2 yıllık özel bir anlaşma istedik. Daha sonra Muhammed'in G.Birliği'ne dönmesi konusunda kolaylık gösterilmesi yönünde bir madde koydurduk. Ancak Aziz başkan bunu kabul etmeyerek 'Sen elini bu çocuğun üzerinden çek. Bu kapıdan çıkarsanız bir daha F.Bahçe'ye dönemezsiniz' dedi Ondan sonra da zaten çok sevdiğim Beşiktaş'a bedelsiz olarak verdim."


traduction bref du turc en francais:

muhammed demirci est un jeune prodige de 11 ans qui a ete transfere a l'equipe de f.c barcelone.

d'apres ce que dise les responsables de l'UEFA,cette enfant pourrait s'appreter a devenir le champion du monde de football d'ici a queques annees.

voici une video que vous pouvez visualiser de lui:muhammedi goruntulu olarak gormek istiyorsaniz asa tiklayiniz...

http://videogaleri.hurriyet.com.tr/Video.aspx?s=2&vid=738

Aucun commentaire: